Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KIF Örebro DFF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från KIF Örebro DFF.
KIF Örebro DFF
Följ oss för uppdateringar
Vi vill passa på att rikta ett stort tack till dig som hängt med oss i KIF Örebro DFF under den här säsongen. Spelare, ledare, partners, funktionärer, kansli, medlemmar, drömsupportrar och andra engagerade i vår klubb.
Under måndagskvällen hölls en säsongsavslutning på 4e våningen för spelare, ledare och funktionärer, som ett litet tack för årets säsong. KIF Örebros ordförande Fredrik Stengarn höll i trådarna och intervjuade assisterande tränare Mikael Kindgren och lagkapten Frida Abrahamsson om den gångna säsongen för A-laget. I F19 intervjuades målvakten Ann-Sofie Gripenberg om den gångna säsongen. Och Pernilla Saf, ungdomsledare och ledamot i styrelsen berättade om F06s säsong.
Årets spelare i A-lag respektive F19-lag tillkännagavs och fick ta emot priser. Kika vilka som fick utmärkelserna på länkarna längre ned.
Dessutom delades priset som Årets funktionär ut för första gången, av evenemangsgruppen, under ledning av Krister Hildingsson. Priset tilldelades faktiskt två personer, som alltid ställer upp och lägger en stor del av sin fritid på KIF Örebro.
Årets funktionärer KIF Örebro DFF:
Lena Regnås och Miša Valcic
Grattis och stort tack för det ni gör för KIF Örebro!
Missa inte fotograf Rasmus Ohlssons summering av KIF Örebro 2019!
>> Årets spelare F19
>> Årets spelare A-laget
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera